ASUS PROART B660-CREATOR D4 4xDDR4 5333 HDMI 3xM2 USB3.2 AURA RGB COM 2.5GBİT+GBİT LAN ATX 1700p ÜCRETSİZ UZAKTAN YÖNETİM YAZILIMI ASUS 5X PROTECTION III

Fiyat Bilgisi için Bayi Girişi Yapınız.
 • Stokta Yok

Ürün Değerlendirme Puanı:

 • 0
0 kullanıcı değerlendirmesi

Kullanıcılardan %0 oranında olumlu değerlendirme aldı

Değerlendirme için bayi girişi yapmanız gereklidir.

ProArt B660-CREATOR D4

PCIe® 5.0, DDR4, 2.5 Gb ve 1 Gb Ethernet, üç adet PCIe 4.0 M.2 yuvası, USB-C DisplayPort™ ve bir adet Quick Charge 4+ özellikli USB 3.2 Gen 2x2 Ön Panel Bağlantısı ile donatılmış Intel® B660 LGA 1700 ATX anakart içerik üreticilerine yönelik tasarlandı

 • 12.Nesil Intel® Core, Pentium® Gold ve Celeron® işlemciler için LGA 1700 soket
 • Kapsamlı Bağlantı Seçenekleri: 2.5 Gb & 1 Gb dahili Ethernet, üç adet M.2 yuvası, ThunderboltTM başlık desteği, USB-C DisplayPortTM ve bir adet Quick Charge 4+ özellikli USB 3.2 Gen 2x2 Ön Panel Bağlantısı
 • Yeni Nesil Performans: 50A’lık akım için derecelendirilmiş 12+1 güç aşaması, PCIe 5.0 için hazır
 • En Uygun Termal Tasarım: Devasa VRM ve yonga seti soğutma bloğu, alüminyum M.2 soğutma blokları, altı adet 4 pimli PWM fan başlığı ve bir adet AIO pompa başlığı
 • ProArt size daha fazlasını sunar: İki Yönlü Yapay Zeka Destekli Gürültü Engelleme özelliği internet üzerinden net iletişim kurmanıza imkan verirken, ProArt Creator Hub ve CretionFirst de tüm sistemi tek noktadan yönetebilmenizi sağlar
 • Gelişmiş Güvenlik Yönetimi: ASUS Control Center Express aracılığıyla USB bağlantı noktası yönetimi, yazılım kara listeleme ve Kayıt defteri açma/kapama kontrolleri

Yaratıcılığınızın Güç Kaynağı

ProArt B660-Creator D4 içerik üretiminin gerektirdiği 3D işleme ve 4K/8K video işleme gibi ağır iş yükleri için tasarlanan gelişmiş bir anakarttır. Bu anakart sağlam güç dağıtımı ve soğutma tasarımı sayesinde 12.Nesil Intel® Core™ işlemcilerin performansını ortaya çıkartıyor. Ayrıca, kapsamlı bağlantı seçenekleri içerisinde dahili 2.5 Gb ve 1 Gb Ethernet, bir adet Quick Charge 4+ özellikli USB 3.2 Gen 2x2 Ön Panel Bağlantısı ve USB-C aracılığıyla DisplayPort™ gibi özellikler bulunuyor.

ProArt B660-CREATOR D4


Bağlantı Seçenekleri

ProArt B660-CREATOR D4


Performans

ProArt B660-CREATOR D4


Soğutma

ProArt B660-CREATOR D4


Kurulum Dostu

ProArt B660-CREATOR D4


Kapsamlı Bağlantı Seçenekleri

2.5G ve 1 Gb Ethernet bağlantı noktası ve üç adet M.2 yuvası gibi kapsamlı giriş çıkışlara sahip olan anakart zahmetsiz bir şekilde hızlı veri aktarımı ve geniş depolama seçenekleri sunuyor.


USB Bağlantı Noktaları

USB-C DisplayPort (DP Alt Modu)

Bu USB Type-C® portu, 10 Gbps’e kadar aktarım hızları sunuyor ve 8K çözünürlüğe kadar 60Hz görüntüler için DisplayPort™ 1.4 çıkışı sağlayan alternatif modunu destekliyor. Bu yeni özellik içerik üreticilerine birinci sınıf esneklik sağlayarak yüksek hızlı veri aktarımı veya fazladan yüksek çözünürlüklü görüntüler arasında seçim imkanı veriyor.* 

*Bu fonksiyon, paket içerisinde gelen DP’den DP’ye kablonun anakartın arka giriş/çıkış panelinde yer alan DP IN portuna sisteme bağlı bir ekran kartı ile bağlı olmasını gerektirir.

ProArt B660-CREATOR D4

Quick Charge 4+ özellikli USB 3.2 Gen 2x2 Ön Panel Bağlantısı

USB 3.2 Gen 2x2 bağlantısı, Type-C ile yapılan veri aktarımlarının hızını 20 Gbps maksimum hıza ulaştırıyor. Quick Charge 4+ özelliği, PCIe güç kaynağı kablosu 6-pimli bağlantı noktasına bağlıyken cihazları 60 W’a kadar şarj edebiliyor.

ProArt B660-CREATOR D4


Thunderbolt™ 4 Desteği

ProArt B660-Creator D4 dahili bir başlık aracılığıyla Thunderbolt™ 4 destekliyor. Intel tarafından sertifikalanan ASUS ThunderboltEX 4 eklenti kartı, tek bir kablo üzerinden iki yönde 40 Gbps’e varan hızlar sunuyor. Ayrıca bu kart, birden fazla ekran bağlantısı için papatya dizim işlevine sahip ve bir ekran için 8K’ya varan çözünürlükleri destekliyor. Buradan ayrıca 100 watt’a kadar güçle hızlı şarj yapılabiliyor.

ProArt B660-CREATOR D4


M.2 Depolama

Ultra Yüksek M.2 Aktarım Hızları

B660-Creator D4’de bulunan üç M.2 yuvası PCIe 4.0 veya 3.0 sürücülerini destekliyor ve inanılmaz performans artışı için NVMe® SSD RAID desteği sağlıyor. Maksimum iki adet PCIe 4.0 depolama cihazıyla RAID yapılandırması oluşturarak en yüksek veri aktarım hızlarının tadını çıkarın.

ProArt B660-CREATOR D4

M.2 Q-Latch

Yenilikçi Q-Latch sayesinde M.2 SSD’yi takıp çıkarmak çok kolay. Hem de özel bir alete gerek duymadan. Basit bir kilit mekanizmasına sahip olan tasarım, geleneksel vidalara ihtiyaç duymadan düzgün bir şekilde sürücüyü yerine sabitliyor.

ProArt B660-CREATOR D4


2.5 Gb Ethernet

Çift Ethernet portu, internet ve yerel ağa-bağlı depolama için aynı anda hızlı veri aktarımları sunarken, geliştirilmiş veri derlemesi ve güvenlik sağlıyor.

Intel® 1Gb Ethernet

Intel I219-V Ethernet, işlemciye ek yükü azaltır ve olağanüstü düzeyde yüksek TCP ve UDP çıkışıyla daha hızlı ve akıcı veri aktarımı yapılmasını sağlıyor.

ProArt B660-CREATOR D4


M.2 Yuvası (Key E)

ProArt B660-Creator D4, tip 2230 WiFi/Bluetooth ve Intel CNVi (entegre WiFi/BT) modüllerini destekleyen M.2 yuvasına (Key E) sahip. 

*WiFi/BT modülü ayrı olarak satın alınır.

ProArt B660-CREATOR D4


Yeni Nesil Performans

Özel işlemci güç dağıtımı ve en yeni yüksek performanslı bellek desteği ile ProArt B660-Creator D4, yeni 12.Nesil Intel Core işlemcilerin taleplerini kolayca karşılıyor. Bu anakart, 50A akım için derecelendirilmiş VRM tasarımının yanı sıra, 3D animasyon, video işleme ve yazılım derleme gibi çok izlekli görevler için özenle seçilmiş bileşenler ve bellek düzeni optimizasyonlarına sahip.


Sağlam Güç Dağıtımı

Eşli Güç Aşamaları

12+1 güç aşamaları, yüksek ve alçak taraf MOSFET’leri ile sürücüleri tek bir pakette birleştiriyor. Böylece, en son 12.Nesil Intel işlemcilerinin yararlanabileceği güç ve verimlilik sağlanıyor.

ProArt B660-CREATOR D4


Digi+ Güç Kontrolü

Sektörün en iyilerinden biri olan ASUS Digi+ voltaj regülatör modülü (VRM) akıcı ve net bir güç iletimi yapılmasını sağlar.

ProArt B660-CREATOR D4

ProCool Güç Bağlantısı

ASUS ProCool soket, PSU güç hatlarıyla temas için sıkı kurallara uyularak üretildi. ProCool bağlantısı düşük empedans ve daha iyi ısı dağıtımı sağlıyor.

ProArt B660-CREATOR D4

Bobinler & kapasitörler

Yüksek sıcaklıklara dayanabilecek şekilde geliştirilen üst düzey bobinler ve dayanıklı kapasitörler, sektör standartlarından daha fazla performans sağlıyor.

ProArt B660-CREATOR D4


PCIe 5.0 Ready

12.Nesil Intel işlemciler beraberinde PCIe 5.0 desteğini de piyasaya getiriyor. PCIe 5.0, PCIe 4.0’dan iki kat daha hızlı veri aktarım hızı sağlayarak, yeni veri ağırlıklı görevlerle başa çıkabilecek kadar sağlam hale geliyor. PCIe 5.0, geliştirilmiş sinyal bütünlüğü, eklenti kartları için geriye dönük uyumlu CEM bağlantıları ve önceki PCIe sürümlerine geriye dönük uyumluluk gibi faydaları da beraberinde getiriyor.

ProArt B660-CREATOR D4


DDR4 Bellek

ProArt B660-Creator D4 sahip olduğu dört yuvayla 128 GB’a kadar DDR4 belleğe destek veriyor. ASUS’a özel OptiMem II teknolojisi sinyal uzaklığını ve paraziti büyük ölçüde azaltıyor. Bellek kararlılığı ve uyumunu geliştiren iz düzen optimizasyonları sağlarken bellek kitlerine de daha yüksek saat hız aralıkları sunuyor.

ProArt B660-CREATOR D4


En Uygun Soğutma Tasarımı

Ağır yük altındayken sistemin stabil çalışması çok önemlidir. Bunun için, ProArt B660-Creator D4’de geniş VRM ve yonga seti soğutma bloklarından oluşan kapsamlı bir soğutma sistemi bulunuyor. Bu sistemdeki soğutma blokları yüzey alanı ve kütle arasında en uygun dengeyi kuruyor. Entegre birinci sınıf bileşenler ve birden fazla fan başlığı gibi önemli tasarım unsurları da içerik üretimine yönelik sistemler için iyi bir temel oluşturuyor.


Soğutma Blokları

ProArt B660-CREATOR D4


Başlıklar

Daha Serin Tasarım

ProArt B660-Creator D4’de kapsamlı soğutma seçenekleri bulunuyor.


Birden Fazla Sıcaklık Kaynağı

Her bir başlık, iş yüküne bağlı soğutma için kullanıcı tarafından yapılandırılabilen üç adet termal sensöre tepki verecek ve bu sensörleri izleyebilecek şekilde ayarlanabilir. Ayarların tümü Armoury Crate’deki Fan Xpert 4 veya UEFI ile kolayca yönetilebilir.

ProArt B660-CREATOR D4


4 Pimli PWM/DC Fan

Her başlık; PWM veya DC fanlarının otomatik olarak tespit edilmesine destek verir.

ProArt B660-CREATOR D4

AIO Pompası

Bağımsız su soğutma sistemleri için özel bir PWM/DC başlığı.

ProArt B660-CREATOR D4


Akıllı Fan Koruması

Özel bir entegre devre, her bir fan başlığını aşırı ısıdan ve voltajdan korur.

ProArt B660-CREATOR D4


İçerik Üretimi İçin Mükemmel

ProArt serisine özgü yazılım araçları; kullanışlı sistem takibiyle, ses ve ağ performansını artıran özelliklerle işlerinizin sorunsuz akmasını sağlar.


Sektör Lideri Güvenlik

ASUS Control Center Express’in gelişmiş güvenlik işlevleri sistemi ve gizli verileri korur.

USB Bağlantı Noktası Yönetimi

Veri sızıntılarını önlemek için USB bağlantı noktalarını etkinleştirin veya devre dışı bırakın ya da yalnızca Salt Okunur olarak ayarlayın.

Yazılım Kara Listesis

Yazılım kara listesi yüksek riskli uygulamaların kullanımını önleyerek güvenlik düzeyinin artmasına yardımcı oluyor.

Kayıt Defteri Düzenleyicisi Açma/Kapama

İstemci cihazlarda Kayıt Defteri Düzenleyicisini uzaktan devre dışı bırakarak sistem yapılandırmasında izinsiz değişiklik yapılmasını önleyin ve güvenliğinizi arttırın.

ProArt B660-CREATOR D4

ProArt Creator Hub

Kullanıcı dostu arayüz; anakartlar ve monitörler gibi bağlı diğer ProArt serisi ürünleri tek bir merkezden takip ve yönetme imkanı vererek iş akışını iyileştiriyor.

 • 1. Fan modu
 • 2. Görev Grupları

ProArt B660-CREATOR D4

CreationFirst

CreationFirst optimizasyon yazılımı, kullanıcıların önemli uygulamalara ve görevlere daha fazla bant genişliği önceliği tanımasını sağlar. 

CreationFirst modu, içerik üretimiyle ilgili olan uygulamaları sıranın önüne taşıyarak, daha verimli iş akışı için ağ trafiğini en uyguna getirir. 

Benzer olarak, Uyarlanabilir Akıllı Mod yazılım kullanım miktarlarını analiz edip o an kullanılan uygulamaları tespit ederek birden fazla işle meşgulken daha akıcı çevrim içi deneyim için ön plan hızlandırması uygular.

ProArt B660-CREATOR D4

İki Yönlü Yapay Zeka Destekli Gürültü Engelleme

Evden çalışmanın normalleşmesiyle birlikte internet üzerinden net iletişim kurmak her zamankinden de kritik önem taşır hale geldi. İki Yönlü Yapay Zeka Destekli Gürültü Engelleme, en yeni ses aracımız geniş bir derin öğrenme veri tabanından yararlanarak mikrofondaki* ve gelen sesteki arka plan gürültüsünü azaltıyor. Dikkat dağıtıcı klavye ve mouse sesleri ve diğer ortam gürültüleri akıllı bir şekilde azaltılıyor. Böylece hem sesiniz net bir şekilde duyuluyor hem de gelen sesleri tam olarak alabiliyorsunuz. 

*3,5 mm kulaklık kullanırken bir adet ses ayırıcı (3,5 mm ses jakı Y kablosu) gereklidir.

ProArt B660-CREATOR D4


Güvenilir Kararlılık

ProArt B660-Creator D4 üstün kalite, kararlılık ve uyumluluk sunduğundan emin olmak için sıkı testlerden geçirildi ve yaratıcılığınızı uzun yıllar desteklemeye hazır.

ProArt B660-CREATOR D4


ASUS Türkiye Garantili Ürün

Bu ürün ASUS Türkiye Garantisi altındadır.
Garanti kapsamındaki ürünlerde Asus yetkili servislerinden ücretsiz hizmet alabilirsiniz. Garantili ürünlerinizi anlaşmalı kargo firması ile göndermeniz halinde servise gidiş geliş kargo ücretleri ASUS tarafından karşılanır.
Yetkili servise ürün göndermek için qr.asus.com/tamir sitesini, detaylı bilgiler için destek.asus.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz

İşlemci Tipi INTEL
Soket Yapısı 1700 Pin
Bellek Tipi DDR4
Bellek Yuvası 4 Adet
Bellek Desteği (Max) 128GB
M.2 Desteği 3xM.2
O/B VGA Yok
DVI Yok
HDMI Var
Display Yok
Type-C Var
Raid Var
Gaming Ürün Evet

Ürün Değerlendirme Puanı:

 • 0
0 kullanıcı değerlendirmesi

Kullanıcılardan %0 oranında olumlu değerlendirme aldı

Değerlendirme için bayi girişi yapmanız gereklidir.
 • Fiyat/Performans

  %0

 • Ürün Kaliyesi

  %0

 • Yetkili Servis

  %0

 • 0 Yıldız

  0

 • 0 Yıldız

  0

 • 0 Yıldız

  0


Bu ürün için henüz bir yorum yapılmamıştır.